Stejně jako na vysoké standardy kvality, dbáme i na odpovědnou
konzumaci alkoholu. Proto je obsah této stránky dostupný jen starším 18 let.

O nás

Společnost ST. NICOLAUS, a.s.

Společnost ST.NICOLAUS – trade CZ, a.s. je součástí nápojové skupiny ST.NICOLAUS, pro Českou republiku je výhradním dovozcem a distributorem lihovin, nealkoholických nápojů a pochutin vyráběných nápojovou skupinou ST.NICOLAUS.

Nápojová skupina ST. NICOLAUS je největším výrobcem lihovin a nealkoholických nápojů na Slovensku. Portfolio společnosti tvoří desítky produktových řad, mezi nimi i známé značky lihovin jako Nicolaus Vodka, horký bylinný likér Demänovka, či ovocné lihoviny řady Jubilejná nebo přírodních minerálních vod Gemerka, Fatra a Budiš.

Kromě vlastních značek ST. NICOLAUS jako výhradní distribuční partner španělské společnosti Gonzáles Byass rozšířila svoje portfolio o zahraniční značky jako brandy Soberano a Lepanto, prémiové giny MOM gin a The London no.1 a kvalitní dovozová vína z vinařských oblastí jako je Španělsko, Itálie, Argentina a Chile.

Výrobní závody nápojové skupiny ST. NICOLAUS se nacházejí v Liptovském Mikuláši a Leopoldově, ovšem její působení sahá až za hranice Slovenska. Kromě obchodního zastoupení v České Republice a Maďarsku svoje produkty vyváží do dalších světových zemí od Polska až po Mexiko či Indii.

Bohaté zkušenosti založené na historii a tradici se silným důrazem na inovace, kvalitu a bezpečnost výrobků zajišťují nápojové skupině ST. NICOLAUS prvenství a konkurenceschopnost na slovenském trhu už desítky let.

 • 1867

  Armin Stark zakládá soukromý podnik, první rafinérii v Liptovském Mikuláši. Rafinací získává líh, který následně prodává velkoodběratelům.

 • 1907

  Podnik se rozrůstá a stává se akciovou společností s názvem Štarkovská rafinéria liehu. Kromě zpracování lihu, výroby a prodeje rumu se společnost orientuje i na výrobu a dodávku elektrické energie pro veřejné osvětlení.

 • 1922

  Vzniká společnost Prvá liptovská továreň na likéry Rudolf Stein a spol. Nachází se v prostorách dnešní vzorkové prodejny a zabývá se výrobou likérů, rumu, boroviček či slivovice.

 • 1967

  Počátek výroby likéru Demänovka - nejznámějšího slovenského bylinného likéru.

 • 1991

  Vzniká společnost ST.NICOLAUS a.s., která je výsledkem dynamického rozvoje lihovarnické firmy. Vedení společnosti začíná prosazovat výrobu potravin bez chemických přísad. Logo a obchodní jméno společnosti je odvozeno z erbu a názvu města jejího původu - Svatý Mikuláš či Sanctus Nicolaus.

 • 1995

  Počátek výroby Nicolaus vodky – nejprodávanější vodky na Slovensku.

 • 2008

  Počátek výroby Jubilejné.