Stejně jako na vysoké standardy kvality, dbáme i na odpovědnou
konzumaci alkoholu. Proto je obsah této stránky dostupný jen starším 18 let.

O nás

Společnost ST. NICOLAUS, a.s.

Společnost ST. NICOLAUS je největším výrobcem lihovin na Slovensku. Portfolio společnosti tvoří desítky produktových řad, mezi nimi i známé značky jako Nicolaus Vodka, horký bylinný likér Demänovka, či ovocné lihoviny řady Jubilejná.

Kromě vlastních značek společnost ST. NICOLAUS jako výhradní distribuční partner španělské společnosti Gonzáles Byass rozšířila svoje portfolio o zahraniční značky jako brandy Soberano a Lepanto, prémiový gin The London no.1 a kvalitní dovozová vína z vinařských oblastí jako je Španělsko, Itálie, Argentina a Chile.

Výrobní závody společnosti ST. NICOLAUS se nacházejí v Liptovském Mikuláši a Leopoldově, ovšem její působení sahá až za hranice Slovenska. Kromě obchodního zastoupení v České Republice a Maďarsku svoje produkty vyváží do dalších světových zemí od Polska až po Mexiko či Indii.

Bohaté zkušenosti založené na historii a tradici se silným důrazem na inovace, kvalitu a bezpečnost výrobků zajišťují společnosti ST. NICOLAUS prvenství a konkurenceschopnost na slovenském trhu už desítky let.

 • 1867

  Armin Stark zakládá soukromý podnik, první rafinérii v Liptovském Mikuláši. Rafinací získává líh, který následně prodává velkoodběratelům.

 • 1907

  Podnik se rozrůstá a stává se akciovou společností s názvem Štarkovská rafinéria liehu. Kromě zpracování lihu, výroby a prodeje rumu se společnost orientuje i na výrobu a dodávku elektrické energie pro veřejné osvětlení.

 • 1922

  Vzniká společnost Prvá liptovská továreň na likéry Rudolf Stein a spol. Nachází se v prostorách dnešní vzorkové prodejny a zabývá se výrobou likérů, rumu, boroviček či slivovice.

 • 1967

  Počátek výroby likéru Demänovka - nejznámějšího slovenského bylinného likéru.

 • 1991

  Vzniká společnost ST.NICOLAUS a.s., která je výsledkem dynamického rozvoje lihovarnické firmy. Vedení společnosti začíná prosazovat výrobu potravin bez chemických přísad. Logo a obchodní jméno společnosti je odvozeno z erbu a názvu města jejího původu - Svatý Mikuláš či Sanctus Nicolaus.

 • 1995

  Počátek výroby Nicolaus vodky – nejprodávanější vodky na Slovensku.

 • 2008

  Počátek výroby Jubilejné.